Strona główna > Indonezja > Indonezja - miejsca, które musisz odwiedzić

Indonezja jest krajem niezwykle zróżnicowanym. Warto wiedzieć, które miejsca są w nim szczególnie godne odwiedzenia. W końcu nie każdy ma czas, aby krok po kroku odkrywać całą wspaniałą Indonezję.

Dżakarta
Bez względu na to, do którego zakątka kraju zmierzasz, obowiązkowo znajdziesz się w Dżakarcie, jako pierwszym lub ostatnim przystanku w Indonezji. Dżakarta jest bardzo ważnym, międzynarodowym portem lotniczym dla całego kraju, obsługującym wiele linii lotniczych z całego świata. Twoja wizyta w Indonezji nie byłaby kompletna bez zwiedzenia tego gorączkowego i zatłoczonego miasta. Dżakarta ma wiele ukrytych skarbów, a tutejsze życie nocne wciąga w wir zabawy.

Yogakarta
Yogyakarta to główny punkt wycieczki na niezwykłą wyspę Jawę. Turyści znajdą tu wszystko, od starożytnych atrakcji, przez idealne miejsca na zakupy i cudowne jedzenie, po wyjątkową kulturę. Odkryj główną ulicę i całą sieć wąskich uliczek w poszukiwaniu złotników, producentów marionetek, miejscowych artystów oferujących swoje dzieła oraz sprzedawców żywności. Zanurz się w kulturze. Poznaj fascynujących ludzi. Zasmakuj lokalnych potraw. Yogyakarta jest głównym ośrodkiem historycznej i kulturalnej Jawy. To także doskonały punkt startowy do zwiedzania wspaniałych świątyń Borobudur i Prambanan, pozostałości po dwóch wielkich królestwach o dwóch odmiennych religiach - buddyzmie i hinduizmie.

Wulkan Bromo
Nie przegap majestatycznego szczytu Bromo znajdującego się w Parku Narodowym Bromo Tennger Semeru. Sięgający wysokości 2329 metrów, jest jedną z najbardziej charakterystycznych gór w Indonezji. Wybierz się na wędrówkę w takim czasie, aby ze szczytu Bromo podziwiać niezapomniany i magiczny wschód słońca. Jest to zdecydowanie jedno z najważniejszych miejsc do zobaczenia w Indonezji.

Jezioro Toba
Zrelaksuj się i wypocznij nad jeziorem wulkanicznym Toba, które jest jednym z najczęściej odwiedzanych jezior w Indonezji. Toba słynie, jako miejsce błogiego odpoczynku. Leniwe dni płyną tutaj na podziwianiu niesamowitych krajobrazów, pływaniu w jeziorze oraz masażach, dzięki którym odprężysz się, jak nigdy.

Raja Ampat
Na koniec coś dla miłośników nurkowania. Raja Ampat jest jednym z najlepszych miejsc do nurkowania w Indonezji i na świecie. Reprezentowanych jest tutaj ponad 75% gatunków koralowych. Raja Ampat to dom ponad tysiąca gatunków tropikalnych ryb. Jest rajem dla nurków i dla tych, którzy kochają życie morskie.