Strona główna > Indonezja > Najlepsze muzea do odwiedzenia na Bali

Choć całego życia może nie wystarczyć, aby w pełni zbadać i doświadczyć bogactwa balijskiej kultury i sztuki, zwiedzanie niektórych muzeów na wyspie to doskonałe wprowadzenie do kulturalnego świata Bali. Od sztuki do historii, od ciekawych artefaktów do znalezisk archeologicznych. Przedstawiamy najlepsze balijskie muzea.

Muzeum Sztuki w Agung Rai (ARMA)
Położone w najbardziej artystycznym mieście Bali, czyli Ubud, ARMA jest popularnym miejscem do odkrywania sztuki, kultury i architektury. W muzeum zaprezentowano kolekcje najwybitniejszych artystów Indonezji, w tym lokalnych talentów Bali i niektórych twórców międzynarodowych. Turyści mogą znaleźć w ARMA zarówno klasyczne dzieła sztuki, jak i współczesne. Wiele posiada swój własny, tajemniczy styl. W Muzeum odbywają się również zajęcia malarskie, często organizowane są imprezy kulturalne lub spektakle. Dodatkową atrakcją Muzeum jest przepiękny ogród zachwycający mnogością kwiatów, licznymi fontannami, sadzawkami oraz strumieniami.

Blanco Renaissance Museum
To muzeum znajduje się w legendarnej rezydencji malarza na wspaniałym wzgórzu w Ubud. Don Antonio Blanco przeniósł się do Bali, gdzie jego sztuka kwitła. Wiele jego dzieł inspirowanych jest wyspą i jej fascynującymi mieszkańcami, a malowidła artysty, są pokazywane w muzeum o iście barokowym stylu. Ten majestatyczny budynek z charakterystycznymi cechami architektury europejskiej jest miejscem licznych wystaw sztuki.

Muzeum Bali
Muzeum Bali wystawia artefakty z całej wyspy. Tutejszą ekspozycję można nazwać istotą Bali w pigułce. W muzeum znajdują się cztery główne budynki, z których każdy dotyczy innego tematu: muzyki i teatru, rzeźby i malarstwa, balijskich tkanin oraz znalezisk archeologicznych. Muzeum znajduje się w centrum Denpasar, gdzie tradycyjna architektura balijska prezentuje się niezwykle efektownie.


Muzeum Sztuki Neka
Założone przez słynnego balijskiego entuzjastę sztuki Wayan Suteja Neka, Muzeum Sztuki Neka, prezentuje swoją szeroką i wciąż powiększającą się kolekcję od 1976 roku. Od czasów odległych do współczesnych, od dzieł tradycyjnych po awangardowe. W muzeum można znaleźć niemal każdy rodzaj sztuki: obrazy, rzeźby, tradycyjne narzędzia, broń i wiele innych, z których ogromna większość daje wiedzę na temat unikalnej kultury Bali.

Setia Darma, czyli Dom Masek i Kukiełek
To muzeum ma ogromną kolekcję masek i marionetek, reprezentujących różne regiony i kultury Indonezji, Azji i Afryki. W sumie zgromadziło 1200 masek i 4700 marionetek. Można tu nawet obejrzeć występy poszczególnych kukiełek. Spośród wielu muzeów Bali to należy do najbardziej kolorowych i niezwykłych.

Muzeum La Mayeur
Muzeum La Mayeur jest siedzibą artystów urodzonych w Belgii Adriena Jean'a Le Mayeera i jego żony Ni Polok. Choć artyści ci podróżowali po świecie, zanim osiedlili się na Bali, ich prace posiadają wiele odniesień do wyspy, od tradycyjnych balijskich tancerzy, po świątynie i kwiaty. Budynek muzealny, dawniej dom dla artysty i jego żony, jest atrakcją samą w sobie. W poszczególnych pomieszczeniach można poznać historię życia niezwykłych ludzi, którzy pokochali Bali.

Muzeum Puri Lukisan
To muzeum w Ubud prezentuje najważniejsze dzieła sztuki na wyspie. Posiada kompletną kolekcję dzieł wszystkich szkół sztuki balijskiej. Zbiera dzieła lokalnych i międzynarodowych artystów, z których wiele opowiada o codziennym życiu mieszkańców Bali.


Zaplanuj swoje wymarzone wakacje w Indonezji, odkrywając fascynującą przyrodę, bogatą kulturę i niezapomniane safari w sercu afrykańskiej dziczy.