Strona główna > Indonezja > Dżakarta - piękna stolica Indonezji!

Dżakarta to stolica Indonezji, która liczy ponad osiem i pół miliona mieszkańców, oraz która ostatnimi czasy zaczyna zyskiwać na popularności wśród turystów. Przede wszystkim dzięki temu, że jest tam pięknie, pogoda jest zawsze dobra, i przez cały rok jest ciepło. A do tego wszystkiego ludzie są naprawdę przyjaźni. Szczyptę pikanterii dodaje egzotyka tego miejsca, które zarówno kulturowo, jak i klimatycznie różni się od Polski.

Geografia i klimat
Indonezja położona jest w Azji Południowo-Wschodniej oraz w Oceanii, między Oceanem Spokojnym a Indyjskim. Indonezja, lub oficjalnie Republika Indonezji jest również największym krajem wyspiarskim na świecie. Samo to jest już bardzo atrakcyjne, i warte zobaczenia. A chęć spędzenia właśnie w Dżakarcie swoich wakacji, urlopów i wyjazdów potęguje gorący i egzotyczny bo wilgotny równikowy klimat rodem z sawann. Uroku temu miejscu dodają liczne wulkany, i piękne okoliczności przyrodnicze.

Dżakarta – czym jest?
Jest to przede wszystkim ogromne miasto tętniące życiem. Jest to właśnie najważniejsze miejsce w kraju gdzie wszystkie poważne firmy i biznesy mają swój początek. Dżakarta jest nie tylko biznesową, ale też przemysłową stolicą kraju. Jej pejzaż to nie tylko atrakcje turystyczne ale również liczne wieżowce, hale, fabryki i magazyny. Jest to więc nie tylko największe miasto w kraju, stolica ale także punkt, który uczciwie można nazwać kulturową, biznesową, przemysłową, gospodarczą i polityczną stolicą Indonezji.

Co można zobaczyć w Dżakarcie?
My Dżakartą zajmiemy się od strony przede wszystkim turystycznej. Jest to piękne miasto bogate w liczne atrakcje turystyczne. Będąc w Indonezji, w Dżakarcie koniecznie trzeba zobaczyć kilka miejsc. Najlepiej zaplanować sobie na to przynajmniej kilka bo miejsc jest wiele, a miasto bardzo duże i sam transport do niektórych miejsc może zabrać dużo czasu. Warto również zarezerwować hotel w centrum, tak aby mieć wygodne miejsce, z którego będzie wszędzie stosunkowo blisko. Hotele na pewno spełnią twoje oczekiwania, standard jest naprawdę dobry, a ceny nie są wyjątkowo wygórowane.

Monas
Monumen Nasional, zwanego też Monas, jest to ogromna iglica zwieńczona ogniem, która symbolizuje odzyskanie niepodległości przez Indonezję w 1945 roku. Tuż obok tego obelisku zobaczymy duży park, który będzie miłym wytchnieniem i cudowną dawką zieleni dla oczu zmęczonych miejskim i biznesowym wyglądem centrum.

Katedra w Dżakarcie
Katolicka katedra w Dżakarcie niewiele różni się od dobrze nam znanych neogotyckich świątyń. Jest jednak piękna, wysoka i w swoim odbiorze wyniosła. Ciekawą rzeczą jest jej drewniane sklepienie oraz ławki, które zrobione są częściowo z rattanu. Katedra znajduje się zaraz obok meczetu Istiqlal.

Meczet Istiqlal
Jest to największa muzułmańska świątynia w Azji Południowo-Wschodniej, która została ukończona w 1978 roku i śmiało można powiedzieć, że ten Meczet jest wyjątkowy. Przede wszystkim jest naprawdę potężny. Z zewnątrz robi wrażenie nowoczesnego, w środku zbudowany głównie ze stali – również wszystkie zdobienia i ornamenty, co daje niesamowite wręcz wrażenie. Mogę śmiało rzec, że to jeden z najładniejszych meczetów, jakie powstały. Będąc w Dżakarcie trzeba go koniecznie zobaczyć.

Plac Fatahillah
Jest to kolejna bardzo ciekawa rzecz znajdująca się w Dżakarcie. Holendrzy pojawili się w Indonezji w XVII wieku i do tej pory widać ich – niewielki ślad. Wchodząc na plac od razu widać, że to miejsce, które tętni życiem zarówno za dnia, jak i w nocy. Cudowne miejsce dookoła okolone budynkami. I co jest ciekawą rzeczą w Dżakarcie, ruch samochodowy jest tam zabroniony.

Cafe Batavia
Jest to miejsce, które wręcz koniecznie trzeba zobaczyć będąc na Placu Fatahillah - Cafe Batavia, jest przepiękną kawiarnią w stylu kolonialnym z podobno najdroższą kawą czy drinkiem w mieście, którą jednak wynagradza rozciągający się z tego miejsca widok praktycznie na cały plac.

Port Sunda Kelapa
Do portu prowadzi Kanał Kali Krukut, gdzie możemy podziwiać pozostałości holenderskiej architektury takie jak na przykład most zwodzony. W porcie tym nie ma jachtów i restauracji, jest to zwykły port przeładunkowy, gdzie stacjonują ogromne łodzie. Wyjątkowa jest tu okalająca go dzielnica rzemieślników - chaotyczne ulice i podwórka, ale też bardzo sympatyczni mieszkańcy, można poczuć się przez chwilę nie jak turysta a jak tutejszy.

Dżakarta jest piękna i czeka tylko na odkrycie przez turystów. To miejsce które zdecydowanie warto zobaczyć, zwiedzić i poznać.