Strona główna > Indonezja > Bali - czemu warto tam pojechać?

Przedstawienie wszystkich powodów, dla których wiele osób zakochało się w Bali, mogłoby trwać cały dzień. Egzotyczna pogoda, styl życia, spokojna atmosfera, pyszne potrawy i bogate dziedzictwo kulturowe przyciągają na Bali rzesze turystów. Ale jest kilka rzeczy, które dają Bali niepowtarzalny urok. Oto najważniejsze z nich:

Rajskie plaże
Bali posiada przepiękne plaże, które mogą stać się spełnieniem naszych marzeń o błogich wakacjach w tropikach. Piaszczyste plaże rozciągają się od południowych wybrzeży wyspy, w miejscach takich, jak Kuta, Nusa Dua i Sanur, aż po pełne tajemniczych zakamarków brzegi Uluwatu, Padang Padang, Dreamland i Bingin. Plaże Bali to również niesamowite czarne piaski na północnym i zachodnim wybrzeżu, z sennymi zatoczkami między nimi. Na tutejsze plaże przybywają zarówno surferzy poszukujący idealnych warunków do uprawiania sportów wodnych, jak i turyści zainteresowani wypoczynkiem w doskonałych hotelach z wszelkimi możliwymi udogodnieniami.

Mistyczne świątynie
Wyżyny i wybrzeże Bali pełne jest starożytnych świątyń. Kilka z nich stało się najbardziej charakterystycznymi zabytkami na wyspie. Budowle te charakteryzują się wspaniałą architekturą i położone są na tle egzotycznych krajobrazów. Balijski kalendarz wyznacza dni świąt i ceremonii, w trakcie, których można na Bali zobaczyć tradycyjne, barwne procesje. Świątynie stają się w tych dniach miejscem, do którego zmierzają setki pielgrzymów.

Każda świątynia na wyspie jest wyjątkowa, a razem jest ich ponad 6000 tysięcy. Najczęściej fotografowaną jest z pewnością Pura Ulun Danu Bratan. Turystów fascynuje wykuta w skale Pura Goa Gajah, do której wchodzi się przez ogromną paszczę demona. Pura Uluwatu zachwyca swoją lokalizacją. Należąca do najstarszych balijskich świątyń, wybudowana została na urwisku skalnym, które „wchodzi” wprost do morza. Nie można zapomnieć również o Pura Tanah Lot. Ta budowla również została zlokalizowana na skale, o którą rozbijają się fale, tworząc magiczne tło. Podziwianie zachodu słońca w okolicy Pura Tanah lot to przeżycie dostarczające niesamowitych wrażeń wizualnych. Widok jest przepiękny i trudny do opisania.