Strona główna > Indonezja > Czy Indonezja to idealne miejsce na wakacje?

Wybierając cel wakacyjnych wyjazdów, zwracamy uwagę na rozmaite kwestie. Chodzi przecież o to, aby maksymalnie wypocząć, zwiedzić jak najwięcej interesujących miejsc, poznać zupełnie odmienną kulturę i cieszyć się czasem wolnym od pracy. Rajskie plaże, przepiękne tropikalne wyspy, budzące zainteresowanie szczyty wulkanów, fascynujące zabytki, niezwykła kultura. Tym przyciąga nas Indonezja. Co jeszcze powoduje, że to idealne miejsce na wakacyjną podróż?

Raj dla nurków
Indonezja jest domem około 20% światowych raf koralowych. Można tu znaleźć najlepsze miejsca do nurkowania. Istnieje wiele możliwości zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych nurków. Wypożyczalni sprzętu jest tu, co nie miara, a wycieczki do fascynującego, podwodnego świata Indonezji organizowana są, co chwilę. Oprócz raf koralowych i bogactwa morskiej fauny i flory, pod wodą można zetknąć się z zatopionymi wrakami statków. Dzięki temu nurkowanie jest jeszcze bardziej interesujące.

Pyszne jedzenie oraz kawa znana na całym świecie
Przez cały pobyt w Indonezji można skosztować każdego dnia czegoś zupełnie nowego. Indonezyjska kuchnia, choć mało popularna na Zachodzie, zachwyca swoim bogactwem, niezwykłymi aromatami i ciekawymi daniami. Bardzo popularnymi potrawami są: satay, czyli szaszłyki z jagnięciny lub kurczaka oraz nasi goreng, smażony ryż podawany z innymi dodatkami takimi, jak smażone jaja, warzywa i kurczak. Z Indonezji pochodzi sos sambal - pikantny i wyjątkowo aromatyczny, który można dodać do ryżu i wielu innych potraw. Indonezja jest również jednym z największych producentów kawy na świecie. Najbardziej znana, choć bardzo kontrowersyjna jest Kopi Luwak. Jest wytwarzana z ziaren kawy, wydobywanych z odchodów łaskuna muzanga, lokalnie nazywanego luwakiem. Ten specjał osiąga zawrotne ceny. Kilogram Kopi Luwak kosztuje około 1000 Euro.

Cudowni mieszkańcy
Indonezyjczycy są bardzo przyjaźnie nastawieni do turystów. W większości miejsc, do których będziemy podróżować, spotkamy się z największymi uśmiechami, jakie kiedykolwiek widzieliśmy. To również naród bardzo dumny ze swojej historii, kultury, przyrody i kuchni. Mieszkańcy Indonezji są zawsze gotowi do dzielenia się z innymi swoją wiedzą o tym wyjątkowym kraju. Warto z tego korzystać. Miejscowi opowiedzą nam więcej o historii danego miejsca, niż nie jeden przewodnik.